Gönüllü Mentor Arıyoruz

0
477

BAŞVUR

Avrupa Gönüllü Hizmeti (Erasmus+) kapsamında ofisimizde gönüllü olarak ofisimizde arkadaşlarımıza gönüllü olarak mentorluk yapacak ve gönüllüler arıyoruz!

Aylardır AGH (Erasmus+) programı kapsamında Avrupa’nın dört bir yanından gelerek GSM’nin gençlik çalışmalarında gönüllü olarak çalışan (6 kişi) gönüllülerimize gönüllü olarak mentorluk yapmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

GSM – Gençlik Servisleri Merkezi Hakkında:

GSM – Gençlik Servisleri Merkezi 1985 yılında Ankara’da kurulan bir gençlik kuruluşudur. T.C Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından akredite edilmiş bir kuruluş olarak Erasmus+ projeleri yürüten yetkili bir kuruluştur. Gençlerin sosyal gelişimleri ile non-formal eğitimleriyle ilgili profesyonel çalışmalar yürüten Türkiye’nin en eski gençlik kuruluşlarından biridir.

Mentor Kimdir?

Avrupa’nın dört bir yanından gelerek ülkemizde Avrupa Gönüllü Hizmeti (Erasmus+) programı kapsamında gönüllü olarak çalışan gençlerle sosyal iletişim içerisinde olan, onların sosyal hayattaki rehberi ve koordinatör ile gönüllü arasındaki iletişimi sağlayan; gönüllülerle vakit geçirerek onların her türlü sorununu dinleyebilen, çözüm önerilerinde bulunabilen ve bunları koordinatör ile paylaşan kişidir.

Mentorun Görev ve Sorumlulukları:

1) Gönüllüler ile haftada en az 2 gün görüşmek ve onlarla vakit geçirmek. Arkadaşlık, gönüllülük ve pozitif iletişim ortamının sürdürülmesine destek olmak.
2) Gönüllülerin yaşadıkları şehre uyum sağlayabilmesi için etkinlik oluşturmak.
3) Gönüllülerin isteklerini, sorunlarını, ihtiyaçlarını dinlemek ve bunları koordinatörle paylaşmak, koordinatörle birlikte çözüm üretmek.
4) Gönüllülerin yurt içi seyahatlerini organize etmek
5) Acil durumlarda ulaşılabilir olmak.

Aranan nitelikler:

1) Üniversite öğrencisi veya mezunu,
2) Gönüllülük ve gençlik çalışmaları alanında tecrübe kazanma, kalıcı dostluklar edinme ve gençlik için çalışma motivasyonu ile hareket eden,
3) Haftada en az 2 gününü ayırabilecek.
4) Ankara’da ikamet eden.
5) 18-30 yaş arası,
6) İyi derecede İngilizce bilen.
7) Tercihen AGH (Avrupa Gönüllü Hizmeti/EVS) tecrübesi olan bireyler.

Son Başvuru: 12 Nisan

BAŞVUR

GSM – Gençlik Servisleri Merkezi / Youth Services Centre
Bayındır 2 Sokak 45/9 Kızılay, Çankaya – Ankara
www.gsm.org.tr
(0312) 417 11 24
alp@gsm.org.tr

YORUM

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın