EN

"Genç Gezginler" Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları

 

Uluslararası Gönüllü Gençlik Kamplarına katılmak için 18 yaşınızı doldurmayı beklemenize gerek yok! Eğer 12-17 yaş grubunda yer alıyorsanız "Genç Gezginler" Uluslararası Gönüllü Gençlik Kamplarına katılabilirsiniz. 

Kendinizi evinizden uzakta ama en az evinizde olduğu kadar rahat hissedebileceğiniz, yaşamınız boyunca unutamayacağınız bir tatil imkanıdır. "Genç Gezginler" Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları, 9 ülkede, 10 gün ile 21 gün arası düzenlenir.

Kendinizi evinizden uzakta ama en az evinizde olduğu kadar rahat hissedebileceğiniz, yaşamınız boyunca unutamayacağınız bir tatil imkanıdır. Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları, 50'den fazla ülkede düzenlenir, 2 ve ya 3 hafta sürer. Kamplarda toplum yararına işlerde günde 5-6 saat gönüllü olarak çalışılır. Herkesin fiziksel kapasitesi ve becerileri ölçüsünde dahil olabileceği bu işler, kamp atmosferini daha da renklendirir. Kampların faaliyetleri çalışmalarla sınırlı değildir, haftasonları gençlerin kampın yapıldığı bölgeyi yakından tanımaları amacıyla çevre gezileri, çalışma programından arta kalan zamanlarda ise çeşitli sanatsal, kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlenir. Kamp ateşi etrafında değişik ülkelerden gelen gençlerle eğlenceli bir ortam içerisinde yeni ve ömür boyu sürecek arkadaşlıklar edinir, önyargısız bir atmosfer içerisinde uluslararası ortamın tadını çıkararak keyifli günler geçirirsiniz. Paylaşmayı, gönüllüğü ve işbirliğini yeniden keşfeder, yeni yaşam deneyimleri kazanır, becerilerilerinizi geliştirebilirsiniz. 

Değişik ülkelerden gençlerle tanışarak yıllar boyu sürecek arkadaşlık bağları kurar, dil pratiği yapar, yeni yerler keşfeder, keyifli işlerde gönüllü olarak çalışır, üretken ve eğlenceli bir tatil yaparsınız. Bunun için yapmanız gereken tek şey, yola çıkmaya hazır olmak!

 • ''Genç Gezginler''

  Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları

  225 Euro

 •   Bu yaz Avrupa'yı grup programlarımızla gezin!

 • Hangi Yaş - Hangi Ülke?

 • Kayıt Ücreti - Ekstra Ücretler - Neler Dahil?

 • "Genç Gezginler" Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları'na kayıt ücreti 225 EURO'dur ve kayıt sırasında ödenir. Ayrıca gideceğiniz ülkedeki ev sahibi kuruluş tarafından belirlenen ekstra ücret katılım ücretine eklenmektedir. Ekstra ücretler seçtiğiniz ülkeye, kampa veya programa göre 150 Euro ile 750 Euro arasında değişiklik gösterir; aksi belirtilmediği takdirde kampa yerleştirme işlemleriniz tamamlandıktan sonra ev sahibi kuruluşun bildirdiği banka hesabına ödenir. Ekstra ücretler kampınızda görev alan eğitimli liderler, geziler, çeşitli aktiviteler ve etkinlikler için kullanılmaktadır.

  "Genç Gezginler" Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampı boyunca konaklamanız, beslenmeniz, sizin için düzenlenen çevre gezileri, aktiviteler ve serbest zaman etkinlikleri için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

  Kamp yerine kadar ulaşım ücreti, vize ve pasaport masrafları ile cep harçlığı sizin karşılamanız gereken giderlerdir. 

  Kayıt ücreti online olarak kredi kartı ve banka havalesiyle ya da nakit olarak GSM'nin ofisinde ödenebilir.
  25 € olan eski kampçı indirimi son 4 yılda gençlik kamplarına katılmış olanları kapsar. 

 • Bireysel Katılım mı - Grup Programları mı?

 • Sizin tercihiniz!

  "Genç Gezginler" Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları'na tek başınıza gidebileceğiniz gibi bir arkadaşınızla birlikte gitme şansına da sahipsiniz. Kamplar daha çok ülkeden genci bir araya getirebilmek için aynı ülkeden en fazla 2 kişiye ev sahipliği yapacak şekilde tasarlanmıştır. Katılımcılar kamp buluşma yerine kadar kendi imkanlarıyla ev sahibi kuruluşun verdiği bilgiler yardımıyla ulaşırlar. Eğer bir arkadaşınızla birlikte gitmek istiyorsanız kayıt formunuzda bunu belirtmeyi unutmayın! 

  "Genç Gezginler" Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları içerisinde "grup programları" bulmak da mümkün! Bireysel katılımdan farklı olarak, grup programları aynı ülkeden en az 5 en fazla 15 kişinin katılımına göre tasarlanmış özel programlardır. Her yıl farklı ülkelerde düzenlenir. Bu programlara katılan gençler Türkiye'den grup lideri eşliğinde hep birlikte seyahat eder. 

 •  Konaklama - Yemekler - Geziler - Aktiviteler

 • "Genç Gezginler" Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları boyunca konaklamanız yurtlar, hosteller, bungolovlar, çadırlar, kamp evleri, misafirhaneler gibi yerlerde hijyen, sağlık ve güvenlik kuralları gözöünde bulundurularak en iyi şekilde sağlanır. Yemekler ise hem gittiğiniz ülkenin yemek kültürünü yakından tanımanız hem de dünya mutfağından örnekler tadabilmeniz için ya bir restorantta ya da içinde bulunduğunuz grup tarafından hazırlanır. Kamp programının en temel aktivitesi olan gönüllü çalışma, sadece tükettiğiniz değil aynı zamanda ürettiğiniz bir tatil geçirmenizi sağlar. Çalışma saatlerinin dışında kalan zamanlarda düzenlenen çevre gezileri bulunduğunuz bölgeyi daha iyi tanımanız ve keşfetmeniz içindir; kampınızın bulunduğu bölgeye ve sahip olduğu fiziksel koşullara göre değişkenlik gösteren, partiler, sportif faaliyetler, oyunlar, atölye çalışmaları gibi serbet zaman aktiviteleri ise eğlenceyi, paylaşmayı ve arkadaşlığı pekiştirir. 

  Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları size dil pratiği yapma imkanı da sunar. Tüm ülkelerde kampların dili İngilizce. Fransa'da ve Almanya'da isteğiniz doğrultusunda dilleri Fransızca ve Almanca olan kamplara da katılabilirsiniz.

 • Başvuru Süreci

 • ''Genç Gezginler'' Uluslararası Gönüllü Gençlik Kamplarına katılmak için önce online başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurun. Formu İngilizce doldurmaya dikkat edin. Formu doldurduktan sonra ister online kredi kartı ile; ister banka havalesi ile ya da GSM'nin ofisine nakit olarak ödeme yapabilirsiniz. 

  Kayıt işlemlerinizin tamamlanabilmesi için 14-17 Yaş Grubu ''Genç Gezginler'' Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları Sözleşmesi isimli dokümanın anneniz, babanız veya yasal vasiniz tarafından doldurulup imzalanması ve iki nüsha halinde GSM'nin ofisine teslim edilmesi gerekir. Sözleşmeye ek olarak 14-17 Yaş Grubu '' Genç Gezginler'' Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları Muvafakatnamesiisimli dokümanın da sözleşmeyi dolduran kişi tarafından imzanlması ve GSM'nin ofisine teslim edilmesi gerekir.

  Bu işlemleri tamamladığınıza göre her yıl Mart ayında açıklanan online kamp listesini beklemeye hazırsınız artık. Mart ayı geldiğinde gitmek istediğiniz ülkedeki kampları Online Kamp Listesinde görebileceksiniz. Unutmayın kayıt sırası kampa yerleştirme sürecinde önemli bir rol oynar. Bu sebeple Mart ayını beklemeden sadece ülke seçerek kayıt yaptırmanızı tavsiye ederiz.  

   

 • İndirimler - Fırsatlar

 • Eğer birden fazla kampa katılmak isterseniz, ikinci ve takip eden bütün kamplarınız % 10 indirimli olacak.

  * Geçtiğimiz yıllarda kamplara katılmış, maceranın ve keşfetmenin tadına varmış siz eski kampçılarımıza kayıt ücretimiz 200 Euro'dur.  

 •  

   

   

                Online Başvuru Formu

 • GSM-Gençlik Servisleri Merkezi, 2119 belge numarasıyla TÜRSAB-Türkiye Seyahat Acentaları Birliği üyesidir.