Yeşil Pasaport İçin Yurt Dışı Çıkış Belgesi Zorunluluğu Kalktı

Müjdemizi isteriz: Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada yurt dışına çıkan memurdan belge istenmeyeceğini söyledi.

0
33168

Bilindiği üzere 15 Temmuz sonrasında kamu görevlileri için zorunlu kılınan “yurt dışı çıkış belgesi”, yeşil pasaportlu kamu görevlilerin ve yakınlarının yurt dışına çıkarken iş yerlerinden veya emekli oldukları kurumdan izin belgesi çıkartmasını zorunlu kılıyordu. Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ’ın yaptığı açıklama ile bu uygulama, 15 Kasım 2017‘den itibaren sona eriyor.

Bu karar ile, KKTC, Ukrayna ve Gürcistan’a gitmek isteyen vatandaşlar da SGK sorgulaması veya belge zorunluluğu olmadan, nüfus cüzdanı ile çıkış yapabilecek.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ durumla ilgili olarak: “O günün şartlarında ülkemiz için böyle bir tedbirin alınma zorunluluğu olduğundan bu karar alınmıştı, gelinen noktada bu tedbire 15 Kasım’dan itibaren artık ihtiyaç kalmamıştır” dedi.

Böylelikle, yeşil pasaport sahibi gönüllülerimiz de artık belge zorunluluğu olmadan yurt dışına çıkabilir, gönül rahatlığıyla kamp kayıtlarını yapabilir.

YORUM

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın