EN

Duyurular

 • Sports and Society Projesi Genç Katılımcılarını Arıyor !


  BAŞVURMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ 

  ***Geri dönüş bildirimi yalnızca online başvurusu kabul olan katılımcılara yapılacaktır.***

  Sports and Society- GençlikKatılımı

  24-28 Ağustos 2017 tarihinde, Berlin’de

  Almanya ve Türkiye’den gençler için kültürlerarası çalıştay

  Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, Alman Spor Gençliği (dsj) ile birlikte, Gençlik Servisleri Merkezi (GSM, Youth Services Center) ile işbirliği yaparak spor kulüpleri ve derneklerinde yer alan gençlere, aktif sporculara ve spora ilgisi olan gençlere bir çalıştay düzenliyor. Almanya ve Türkiye'den gelen katılımcılar Berlin’de kaldıkları süre boyunca, sporla iç içe, gelecekteki sosyal katılımlarına nitelik ve motivasyon kazandıracak, bir kültürlerarası buluşma, eğitim ve spor programını tecrübe edecekler.

  Ağırlıklı olarak "Spor ve Toplum - Gençlik Katılımı" konuluçalıştay, Almanya'nın çok kültürlü başkenti Berlin'de gerçekleşiyor. Kent ayrıca, karma gruplar içinde, yaygın eğitimde spor yöntemlerini kullanma konusunda bilgi alışverişi ve geliştirilmesi için ideal bir ortam sunmaktadır. Bu, sporun toplumsal sorunlarda, sosyal gelişimlerde ve zorlayıcı bir dünyada barışçıl bir birliktelik metodu olarak yansıması ile tamamlanmaktadır. Çalıştay, sportif ve kültürel bir programla tamamlanmaktadır.

  Profilin:

  • 18 ile 26 yaşları arasındaysan,
  • spor ile uğraşıyorsan (örneğin, bir kulüpteantrenör, amatör olarak görev alıyorsan) veya aktif olarak sporun herhangi bir dalı ile ilgileniyorsan,
  • mevcut sosyal konulardaki düşüncelerini spor ortamı aracılığıyla da eleştirel bir biçimde de paylaşmaya hazırsan,
  • yaygın eğitimde spor bağlamındaki metotların kullanımını, Almanya ve Türkiye'den aynı görüşleri paylaşan kişilerle birlikte geliştirmeye hevesliysen,
  • kültürlerarası dialoğa ilgin varsa ve özellikle de diğer ülkedeki spor yapılarını öğrenmek istiyorsan bu seminere katılabilirsin.


  Dil:
  İngilizce dil bilgisi seçilmen için biravantajdır, ancak koşul değildir. Seminer boyunca tercümanlar size eşlik edeceklerdir.

  Yer: Berlin, Tagungshaus Alte Feuerwache

  Masraflar ve Hizmetler:

  Proje Alman Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilmektedir.Bundan dolayı program dahilinde herhangi bir harcama yapmayacaksınız. Kişisel harcamalarınız program hizmetlerine dahil değildir.

  Aşağıdaki hizmetler sunulacaktır:

  • Etkinlik yeri olan Berlin’e gidiş-geliş seyahat giderleri
  • Çok yataklı odalarda konaklama ve yemek
  • Zengin içerikli seminer programı
  • Kaza ve mali sorumluluk sigortası

  Başvuru ve süreler:

  Başvurmak için lütfen [https://goo.gl/B29MnV] sayfasındaki başvuru formunu doldurun.Seminer ile ilgili sorularınız içinalp@gsm.org.tradresiyle irtibata geçebilrisiniz. Son başvuru tarihi 19.06.2017’dir. Adaylar seçme sonucu ile ilgili 30.06.2017 tarihine kadar bilgilendirilecekler.

  Düzenleyen:

  Sports and Society – Boosting Youth Engagement; Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya’nın, Alman Spor Gençliği ve Gençlik Hizmetleri Merkezi ile işbirliği projesidir.

  Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, iki ülke arasında öğrenci ve gençlik değişimini yoğunlaştırmayı hedeflemektedir. Somut programlarla ve mevcut girişimleri ön plana çıkararak Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya karşılıklı değişim olanaklarını artırmayı ve iki ülkenin birbirine yakınlaşarak ilişkilerin daha da güçlenmesini amaçlamaktadır

  Alman çocuk ve genç sporunun konfederasyonu olan Deutsche Sportjugend (Alman Spor Gençliği), üye kuruluşları temsil etmektedir. Amacı, sportif olarak yetkin, uluslararası alanda aktif ve sosyal alanda kısıtlı olan insanlar için bir deneyim alanı olan bir çocuk ve gençlik çalışmasının daha da geliştirilmesidir. Alman Spor Gençliği, gençlerin katılımını desteklemekte ve böylece kültürel çeşitliliği muhafaza ederken onlara toplumsal katılıma erişim sunmaktadır.

  GSM-Gençlik Servisleri Merkezi, gençlerin kişisel, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak, toplumsal ve ekonomik yaşama aktif katılımlarını destekleyebilmek amacıyla 1985 yılında Ankara’da kuruldu. GSM-Gençlik Servisleri Merkezi’ne ait tüm program, proje ve faaliyetler gençlik çalışmalarının temel ilkeleri çerçevesinde pedagojik bir yaklaşımla ele alınır. Gençlerin ruhsal, zihinsel, bireysel ve sosyal gelişimleri çalışmalarının ön planındadır.

  Daha fazla bilgi için irtibata geçebileceğin kişiler:

  Gençlik Servisleri Merkezi

  Alp Başoğulları

  Proje görevlisi

  T +90.312.417.1114

  alp@gsm.org.tr

   

  Deutsche Sportjugend im DOSB e.V.

  Martin Leo Reinhard

  Proje görevlisi                       

  +49 176 84144770

  reinhard@dsj.de                    

   

  Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya

  Serra Berk

  Proje danışmanı

  +49 211 8372645

  berk@jugendbruecke.de


  Proje Alman Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilmektedir.

   

   

 • SENİN HAKKIN GENÇLİK HAKKI PROJESİ "2. ULUSLARARASI GENÇLİK SEMPOZYUMU"

  28-30 MART 2017, ANKARA

  "Senin Hakkın, Gençlik Hakkı!" Projesi, AB Türkiye Delegasyonu Sivil Düşün Ağlar ve Platformlar Hibe Programı tarafından desteklenmekte, GSM-Gençlik Servisleri Merkezi Derneği ve TOG-Toplum Gönüllüleri Vakfı ortaklığında yürütülmektedir. Senin Hakkın, Gençlik Hakkı kapsamında 28-30 Mart 2017 tarihlerinde Ankara'da “2. Uluslararası Gençlik Sempozyumu” düzenlenecektir.

  Sempozyuma, Gençlik Örgütleri Forumu (GoFor) üyeleri, Türkiye’nin değişik bölgelerinden gençlik sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Avrupa Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Konseyi, Avrupa Komisyonu, AB Türkiye Delegasyonu, Avrupa Gençlik Forumu, değişik ülkelerden Sivil Toplum Kuruluşları, Ulusal Gençlik Konseyleri temsilcileri ve Yerel Yönetimlerin katılması beklenmektedir. Sempozyum süresince “Gençlerin Katılımı, Gençlerin Katılımı Üzerine İyi Örnekler, Türkiye ve AB ilişkileri Kapsamında Gençlik Alanına Dair Yeni Gelişmeler, Suriyeli Sığınmacıların Katılımı v.b konular farklı başlıklarda düzenlenecek panellerde ele alınacaktır.

  Katılım için aşağıda yer alan linkten başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

  https://docs.google.com/forms/d/1JAkBJwiqfAWGZL1zoJqvAG0ddL6HjDdoHTTK-M-djEA/edit?usp=forms_home

  Katılım için son başvuru tarihi: 13.04.2017

  İletişim: Alp Başoğulları - GSM

  Tel: 0 (312) 417 11 24

  basvuru.gsm@gmail.com - www.genchakli.org

 • 2016 yaz dönemi Uluslararası Çalışma Kamp kayıtları başladı...

  Dünya’nın değişik kültürlerinden gelen gençlerle tanışarak yıllarca sürecek arkadaşlık bağları kuracağınız, yeni yaşam deneyimleri kazanıp dil pratiği yapacağınız, yeni yerler keşfedip bu yerlerde gönüllü aktivitelerle kalıcı izler bırakacağınız Uluslararası Çalışma Kamp kayıtlarımız 15 Ekim itibari ile başladı.

  Eğer siz de hayatınızın bir döneminde; hayatınız boyunca unutmayacağınız bir maceraya katılmak istiyorsanız, elinizi çabuk tutmanızı öneririz.

  Kaydınızı web-sitemizde bulunan Online Başvuru Formunu doldurarak, 15 Ekim itibari ile yapabilirsiniz.

  Başvurunuzu tamamlamak için hatırlamak istediğimiz birkaç küçük nokta ise,

  • E-mail adresiniz ve doğum tarihiniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra e-mail adresinize gelmiş olan aktivasyon linki ile hesabınızı aktifleştirmeniz,
  • “Yurtdışı Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları Sözleşmesi”ni okuyup; eğer sözleşmeyi kabul ediyorsanız sayfanın en altındaki “I agree to the GSM Terms and Conditions”a tıklamanız,
  • Kişisel bilgilerinizin ve kamp tercihlerinizin olduğu sayfaları eksiksiz bir şekilde doldurmanız,
  • Ve son olarak da; eğer Ankara’da ikamet ediyorsanız 7 iş günü içerisinde GSM ofisine gelip kayıt ücretini yatırmanız, Ankara’nın dışında ikamet ediyorsanız iki nüsha halinde imzalanmış sözleşmenizi ve kayıt ücretinin GSM banka hesabına yatırıldığını gösteren dekont ile gönderici ödemeli bir şekilde GSM’ye kargo veya posta yoluyla göndermeniz gerekmektedir.

  Gerekli tüm evraklarınız bize ulaştıktan sonra, 2016 yazı için kamp kaydınız tamamlanmış olacaktır.

  Bunların dışında GSM ile ilgili her türlü duyurudan haberdar olmak için de, Facebook sayfamızı ve web-sitemizi takip edebilirsiniz.

  Kamplarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek ve aklınıza takılan soruları sormak için ofisimize gelebilir veyaoutgoing@gsm.org.tr adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  GSM olarak gönüllülükle dolu bir yaşam dileriz :)

 • OYUNCAKSIZ ÇOCUK KALMASIN!

  Oyuncaklar çocuklar için kitap gibidir, çocukların eğlenerek öğrenmesine katkı sağlar, hayal dünyalarını zenginleştirir. Çocukların becerileri gelişirken öğrendiği herşey aslında onun için bir oyundur. En iyi oyuncak çocukların tekrar tekrar oynamak istediği ve her defasında oynamaktan çok mutlu olduğu oyuncaktır. Bebeklik döneminde çıngıraktan hoşlanan çocuklar, okul öncesi dönemde yaratıcı yönlerini geliştiren oyuncaklara yönelirler. Bu dönemlerde eski oyuncaklar dolaplara kaldırılır, kırılanlar, kirlenenler, bozulanlar çöpe atılır. GSM-Gençlik Servisleri Merkezi ve Oyuncak Kütüphanesi olarak, evinizde veya yakınlarınızın evinde bulunan ve bir türlü koyacak yer bulunamayan bu oyuncaklara talibiz! Kırklareli Belediyesi’nin desteğiyle, fazla oyuncakları olanlarla, oyuncağa ihtiyacı olanları bir platformda buluşturuyoruz.  Fazla oyuncağını göndermek isteyenler “Oyuncak Kampanyası, Kırklareli Belediye Başkanlık Binası, Kırklareli” adresine elindeki oyuncakları kargoyla gönderebilir. Türkiye’nin her yeriden oyuncak ihtiyacı olanlar   www.oyuncakkutuphanesi.netüzerinden talep oluşturabilirler. Kırklareli Belediyesi tarafından depolanacak olan oyuncaklar, 15-30 Temmuz 2016 tarihleri arasında Kırklareli’de Kırklareli’den ve değişik ülkelerden gelen gelen  gönüllüler tarafından yaş gruplarına, çeşitlerine ve durumlarına göre tasnif edilecek, bakımları yapılacak, paketlenecek ve ihtiyaç sahiplerine kargo yoluyla gönderilecektir. Kampanyaya sadece atıl olanlar oyuncaklarla değil, yeni oyuncaklar göndererekte katılabilirsiniz. Para yardımı kabul edilmemektedir. Para yardımı yapmak isteyenlerin oyuncak satın alarak göndermeleri yeterli olacaktır. Lütfen evinizde ki oyuncaklara bir göz atın veya evinde oyuncak olan yakınlarınızı haberdar edin veya küçük bir oyuncak alıp gönderin. Şimdiden çok teşekkür ederiz.

  GSM & Oyuncak Kütüphanesi & Kırklareli Belediyesi

  afis

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Bilgi ve iletişim için;

  GSM-Gençlik Servisleri Merkezi

  T : +90 312 417 11 24

  E: outgoing@gsm.org.tr

 • Job Vacancy: Project Coordinator

  GSM is looking for a PROJECT COORDINATOR

  Background
  GSM-Youth Services Centre was established in 1985 in Ankara for the purpose of contributing to the personal, social and cultural development and supporting the active participation to societal and economic life of the youth. Since its establishment GSM realizes local, national and international level projects on various topics, supported by European Commission, Council of Europe and UN Agencies. In order to develop new projects, implement them in a better way and increase the impact of the projects GSM is looking for a Projects Coordinator in Ankara office.

  Position: Projects Coordinator
  Type of Position: Full-Time
  Duty Station: Ankara
  Starting Date: 19 September 2016
  Duration: 12 months with a possible probation
  Number of Personnel to be employed: 1
  Application Closing Date: August 21st, 2016

  Core values
  • Commitment: Actively contributes to achieving organizational goals
  • Diversity: Respects others and values their diverse perspectives and contributions
  • Integrity: Acts in a manner consistent with the Organization's core values and organizational principles
  • Accountability: Takes responsibility for own action and delegated work

  Core competencies
  • Communication: Actively works to achieve clear and transparent communication with colleagues and with stakeholders of the Organization
  • Collaboration: Works effectively with others on common goals and fosters a positive, trust-based working environment
  • Planning: Works towards the achievement of goals in a structured and measured manner
  • Analysis and decision-making: Analyses available information, draws well-founded conclusions and takes appropriate decisions
  • Initiative-taking: Proposes and initiates new ideas and activities
  • Flexibility: Responds positively and effectively to changing circumstances

  Required Qualifications
  • Minimum 3 years of experience in civil society field
  • Have knowledge and experience in preparing project applications under various national and international programs especially under Erasmus+ program (other programs such as IPA will be an asset)
  • Have knowledge and experience in project cycle management as well as implementation of KA1 and KA2 projects
  • Comprehensive working and/or voluntary relations with Non-Governmental organizations
  • Actively follows the developments in youth field especially the programs created by European Union and United Nations
  • Very good working knowledge of ITC technologies and computer applications (e.g. MS Office)
  • Fluent written and oral knowledge of the Turkish and English
  • Willingness to up skill as required by the tasks to be performed – corresponding measures are agreed with management

  Tasks and Responsibilities
  The following tasks and responsibilities are expected to be fulfilled by the Project Coordinator:
  A. Responsibilities
  The project coordinator is responsible for;
  • developing new project ideas
  • following and analyzing various programs for funding opportunities
  • implementing day-to-day activities of the project leading towards the achievement of the project objectives, team agreements and/or agreements with the superior
  • coordinating project initiatives to cooperate with a broad range of stakeholders
  • follow-up on implementation of activities to ensure the quality of the project
  • innovation and knowledge management and quality assurance

  B. Tasks
  a. Implementation of project activities
  The project coordinator,
  • assists and monitors the development and implementation of project plans and activities in close consultation with his/her counterparts
  • deals with the design, preparation and implementation of workshops, seminars and other events on issues connected with the project
  • develops and organizes quality assurance measures and suggests necessary changes, improvements and initiatives

  b. Networking and cooperation
  The project coordinator,
  • supports cooperation, regular contact and dialogue with partners, relevant organizations, non-governmental organizations and individuals in the project environment and with other projects to improve and maintain good working relationships
  • communicates local interests and efforts, forwards these and encourages sharing ideas and information for the benefit of the project

  c. Knowledge management
  The project coordinator;
  • ensures knowledge transfer to project
  • develops ready-to-use strategies and technical concepts, including guidelines, manuals and procedures
  • draws up reports and presentation documents
  • prepares appropriate input for various project reports including annual reports, and contributes to the other reports required by the program manager

  d. Coordination tasks
  The project coordinator;
  • assists with general project planning and develops project concepts including preparation, organization and moderation of planning exercises and their implementation, management, monitoring, quality management, evaluation, communication and documentation
  • coordinates relevant project activities in consultation with the manager and in cooperation with the partners, both as regards implementation and preparing organizational aspects


  GSM is committed to gender balance and diversity without distinction as to race, sex or religion, and without discrimination of persons with disabilities. Remuneration will be in accordance with the candidate’s qualification and experience as well as local standards.

  Applications:
  Interested candidates, please submit your CV and your letter of intention to basvuru.gsm@gmail.com writing “EUN16-Project Coordinator” as the subject.
  • Short list will be prepared among the applicants who have 2 documents requested.
  • Only short listed candidates will be contacted.
  • No information will be provided by telephone.

 • GSM Stajyer arıyor!

  Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları Departmanına Stajyer arıyoruz

  Gençlik Servisleri Merkezi, üyesi olduğu uluslararası ağlar sayesinde yurtiçinde ve yurtdışında  ‘’Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları’’ düzenlemektedir. Her yıl tüm dünyada  düzenlenen bu kamplara; Türkiye’den 500 genç katılmaktadır. GSM bu kampların düzenlenmesi, duyurulması, yaygınlaştırılması ve gençlerin bu kamplara yerleştirilmesinden sorumludur.

  Tüm bu işlerin yapıldığı ‘’outgoing departmanı’’na 1 kadın 1 erkek olmak üzere 2 adet yarı zamanlı stajyer alınacaktır. Eğer siz de uluslararası yazışmalar, organizasyonlar, etkinlikler ve tanıtım konusunda tecrübe edinmek istiyorsanız bu staj tam size göre.

   

  Staj süresi: 15 Şubat 2017- 15 Haziran 2017

  Staj türü: Yarı zamanlı

  Staj yeri:  Ankara

  Son başvuru tarihi: 8 Şubat 2017, Çarşamba

   

  Aranan Özellikler:

  - İyi derecede ingilizce,

  - Üniversite öğrencisi ve ya yeni mezun olmak,

  - İletişim becerileri kuvvetli

  - Sosyal medyada fark yaratabilmek,

  - Tercihen daha önce Uluslararası Gönüllü Gençlik Kamplarına katılmış olmak.

   

  Belirlenen staj süresi boyunca, stajyerlerin öğle yemekleri ve yol masrafları GSM tarafından karşılanacaktır.

   

  Staj başvurusu yapmak için 8 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 18:00’a kadar  https://goo.gl/forms/ztAwjaETM0722B3i1 bu linkte yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekir.