Kamp Koşulları Nasıl?

0
6655

Konaklama: Konaklama koşulları her kamp için değişkendir. Çadır, misafirhane, hostel, yatakhane, ev gibi bir çok konaklama koşulu vardır. Seçtiğiniz kampın ayrıntılarında bu bilgi size mutlaka verilecek.

Ulaşım: Ulaşım genelde hava yolu ile sağlanır. Gittiğiniz yerde yapmanız gereken lokal ulaşım bilgileri size mutlaka verilecektir. Kamp lideri ile nerede ve ne zaman buluşacağınız, buluşma yerine nasıl ulaşacağınızla ilgili tüm bilgileri alacaksınız.

Beslenme: Beslenme koşulları her kamp için değişkendir. Tüm kamplarda dengeli, düzenli ve sağlıklı beslenmeniz için gerekli koşullar özenle hazırlanır. Bazı kamplarda öğünler gönüllüler tarafından kolektif olarak hazırlanırken, bazı kamplarda ise profesyonel aşçı yada şirketler tarafından hazırlanır. Bu bilgi kamp ayrıntılarında size mutlaka verilecektir.

Çalışma Saatleri: Hafta içi günde 4-6 saat olarak planlanan çalışma saatleriniz mevcuttur. Bu saatler içinde keyifli işlerle ilgilenerek öğrenir ve üretirsiniz. Hafta sonları ise genelde serbest zaman ya da aktivite olarak kullanılır. Çalışma saatleri dışında sizin için planlanmış geziler, serbest zamanlar, sosyal aktiviteler, kültür&sanat atölyeleri olacak ve bu bilgiler size kamp ayrıntılarında mutlaka verilecektir.

Kimler Başvurabilir: En az 14 yaşında olan tüm bireyler başvuru yapabilir. Kampların yaş grupları 14-17 ve 18-30 olarak ikiye ayrılmakla beraber 30 yaş üzeri bireylerin kabul edildiği kamplar da mevcuttur. Gençlik kamplarına katılmak için ayırıcı hiç bir kriter bulunmamaktadır. Kamplar tüm gönüllülere açıktır. Kampa en fazla 1 arkadaşınızla beraber katılabilirsiniz. Kamplarda her ülke için en fazla 2 kişilik kontenjan bulunmaktadır.

Yabancı Dil: Gençlik kamplarının ortak dili İngilizcedir. Kamplarda İngilizce dilinde iletişim kurulur. Fransa ve Almanya’da ülkenin ana dilinde düzenlenen kamplar da mevcuttur. İngilizce dil yeterliliği için herhangi bir sınav yapılmamaktadır. Bir ihtimalle ev sahibi kuruluşunuz motivasyon mektubu yada görüntülü konuşma talep edebilir. Kamp lideri ve diğer gönüllülerle etkin bir iletişim kurabilmek adına başlangıç seviyesinin üzerinde bir İngilizce bilgisi olması faydalı olacaktır.

Hangi Ülkelere Gidebilirim?

Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları programı ile gidebileceğiniz yaklaşık 50 ülke ve 2500 adet kamp mevcuttur. Yapmanız gereken tek şey gitmek istediğiniz ülkeyi belirlemek, vize ve yolculuk koşullarını da göz önünde bulundurmak olacaktır.

Kamp Süreleri Ne Kadar?

Kampların büyük çoğunluk 2 hafta sürer. 1 hafta 3 hafta süren kamplar da mevcut olup kamp ayrıntılarında mutlaka belirtilir.

Gençlik Kampları Ücretli midir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları bir gençlik çalışmasıdır. Amacımız gençlerin ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurarak onlara kültürlerarası bir ortamda toplumsal hayata aktif katılmalarını sağlamak; sosyal ve psikolojik gelişimlerini desteklemek ile onlara ekonomik açıdan asgari koşulları sunmaktır.

Gençlerin dünyayı keşfetmek ve gençlik kamplarının olanaklarından en üst düzeyde faydalanabilmeleri için bu programı ekonomik kılmaya çalışıyoruz. Ülke ve kampa göre değişmeyen 225 €‘luk ücret, gönüllülerin konaklama, beslenme ve aktivite harcamaları için talep edilir. 18 yaş altında çoğunlukla, 18 yaş üzerinde ise nadiren ekstra ücretler çıkabilir. Bu ekstra ücretler de kampta gönüllülerle ilgilenecek eğitmenlerin masrafları ve (özellikle 18 yaş altı bireyler için) ekstra kamp donanımları için talep edilir ve kamp ayrıntılarında mutlaka belirtilir.

Turistik turlar, gezi programları veya bireysel gezilerden çok daha ekonomik olan bu programın sırrı, kar maksimizasyonundan uzak olmasıdır. Bizce dünyayı gezmek için servet ödemeye gerek yok. Dünya zaten gençlerin…Ücreti Nasıl Ödeyebilirim?

Başvurunuzu online olarak yapabildiğiniz gibi ücretinizi de online olarak yatırabilirsiniz. Başvuru formunu doldurduysanız lütfen kaydedin ve sistemin sizi internet bankacılığına aktarmasını bekleyin veya sağ üstte bulunan ödeme butonu ile sayfaya ulaşın. Kredi kartı ile ücretinizi yatırabilir veya havale/eft yapabilirsiniz. Havale ve EFT işlemi ile ödemeyi seçtiyseniz lütfen banka dekontunu bize eposta atmayı unutmayınız.
Eğer Ankara’da ikamet ediyorsanız ücretinizi nakit olarak ofisimizde elden vermeyi de tercih edebilir, makbuzunuzu elden alabilirsiniz.
Ödemelerinizde güncel kur hesaplandığını TL veya Döviz ile ödeme yapabileceğinizi lütfen unutmayınız. Bazı dönemler kur sabitleme kampanyalarımız olabilir, bunu duyurulardan takip edebilirsiniz.

YORUM

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın