Her yıl yüzlerce gencin katıldığı MTV ve LTV nedir?

Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları için yazı bekleyemeyen gönüllülerimize bağırıyoruz: Kış kampları başladı! Yazın stajı olan, ben bu yaz kesin yaz okuluna kalırım diyen, balayına giden veya tatilden dönmeyecek gönüllülerimiz için ara tatilde veya kış ortasında şöyle kısa bir dünya turu! Kontenjan az, başvuru çok; elinizi çabuk tutunuz.

3
5684

Burada bahsedeceğimiz MTV bir müzik kanalı ya da Motorlu Taşıtlar Vergisi değildir. LTV de Lüks Tüketim Vergisi değildir.

Şaka bir yana, MTV ve LTV gönüllü gençlik kamplarından daha büyük maceralar arayan, “beni 2 hafta kesmez” diyen, uzak diyarları seven ve denizler altında yirmi bin fersahı okumuş gönüllülerimiz için çok uygun bir gönüllülük programıdır. Aya yolculuktan sonra var olan en büyük serüvenin bu olduğunu söyleyebiliriz. Devamını okumaya cesaretiniz yoksa sizi şuraya alalım.

MTV/LTV nedir?

MTV (Mid-term volunteering) olan 3 hafta ile 3 ay arasında olabilen orta dönem gönüllü projelerinin genel adı iken LTV (Long-Term Volunteering) ise 3’aydan bir yıla kadar olan uzun dönem gönüllü projelerinin genel adıdır. Dilediğiniz Projeye katılarak yabancı dilinizi geliştirebilir yepyeni bir dil öğrenebilir, kültürler arası iletişim becerilerinizi geliştirirken hiç tanımadığınız bir ortamda çalışabilmek ve iletişim kurabilme yollarını öğrenebilir ve bu sayede özgüveninize, vizyonunuza, sorumluluklarınıza karşı olan tutumunuza kadar birçok konuda kendinizi geliştirebilirsiniz.

MTV/LTV’de ne yapabilirim?

Uluslarası Gençlik kamplarımızdan farklı olarak MTV/LTV’de uluslararası bir takımın bir parçası olarak çalışmak yerine, tek başınıza veya küçük bir gönüllü grubu ile yerleştirilirsiniz. MTV / LTV’ de çalışma, çeşitli yardım kuruluşlarından, dernek veya vakıflara, gençlik merkezlerine, rehabilitasyon merkezlerine, kimsesizler yurduna, üniversitelere, okullara, sağlık, eğitim ya da çevreye  kadar çok çeşitli alanlarda olabilir.

MTV/LTV’de hangi ülkelere gidebilirim?

MTV LTV projeleriyle dünyanın her yerine gidebilirsiniz! Kenya’da okul okul gezerek sağlık ve kadın çalışmaları yürütüp, ABD’de bir  kimsesizler yurdunun onarılmasına yardım edip, Japonya’nın eşsiz bahçelerinde portakal toplayıp bir gençlik kulübünde aktiviteler düzenleyebilirsiniz.

Peki MTV/LTV için ne kadar ödeyeceğim?

Projeniz süresince yurtdışındaki proje sorumlusu ortagımız sizin 3 öğün yemeğiniz ve konaklamanızdan sorumludur. Aynı Uluslarası gönüllü gençlik kamplarımız gibi ulaşım ve vize ücretleri size aittir. Bir aya kadar olan projeler 225€ sonraki her ekstra ay için sadece 50 euro daha fazla!

1 ay 2 ay 6 ay 12 ay
225 Euro 275 Euro 475 Euro 775 Euro

Nasıl başvurabilirim?

Hemen kamp arama motorumuzdan uzun dönem proje avına çıkabilir veya outgoing@gsm.org adresine ilgilendiğiniz ülkeyle ilgili mail atabilirsiniz. Biz de o ülkedeki partnerimizle iletişime geçer sizin için bir projeleri olup olmadığını sorgularız.

BAŞVUR

PROJE LİSTESİ

Ücreti Nasıl Ödeyebilirim?

MTV ve LTV ücret ödeme metodu, diğer kamplardan farklıdır:

Eğer Ankara’da ikamet ediyorsanız:

Seçmiş olduğunuz projenin kaç ay olduğuna (yukarıda) bakabilir, gerekli ücretin tamamını kayıt ofisimizde Euro nakit olarak yatırabilirsiniz.

Eğer Ankara dışında ikamet ediyorsanız:

Alternatif bir ödeme seçeneği olup olmadığını öğrenmek için lütfen bizi arayınız:
0312 417 11 24

Taksit Seçenekleri

MTV ve LTV’lerde kredi kartı ödeme seçeneği olmadığı için taksit imkanı yoktur.

3 YORUMLAR

    • Merhaba Nur. AGH, Eurodesk ve Erasmus+ ile bir ilgisi yoktur, tamamen farklı bir programdır. Bu arada T.C Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından akredite bir kuruluş, aynı zamanda da Eurodesk Türkiye temas noktasıyız. Ancak bunun Gençlik Kampları ile bir ilgisi yoktur.

YORUM

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın